ÇANAKKALE
EXPLORE HELEN'S CITY

Çanakkale.. One of the oldest places settled…

An old city that witnessed many civilizations due to its unique geographic location.For the sake of her, history of the war rewritten,

Beautiful City of Helen Canakkale, where nine cities were built one on top of the other.

Canakkale that witnessed the bloodiest battle of WWI…

The invincibility of the Turks, that shouted “Canakkale impassible”. Canakkale where Turkish soldiers acted with tenacity and sportsmanship.

Cherished city of local heroes such as Corporal Seyit Ali, Sergeant Yahya, plus thousands of unnamed Turkish soldiers and ANZACs who perished…

Çanakkale, where the new leader of the Turkish nation, Mustafa Kemal Atatürk, acquired the reputation of being a tireless, brilliant leader.

With our 50 years of experience, we will be so happy to welcome you to our hotel. Canakkale history, culture and nature beckon you!

We are open all year offering scenic views of the Daedanelles Straits from our hotel. Our knowledgeable staff is here to provide you with excellent service and attentive care.

DISCOVER THE CITY OF HELEN

Muhteşem Manzarası Ile, Özel Günleriniz Için Ideal.

Aynı anda kapalı salonda 250 kişiye, bahçe içindeki bölümünde 400 kişiye toplam 650 kişiye birden servis yapabilme olanağına sahip olan restaurantımız zengin çeşitleri ile kahvaltı, boğazın zengin balık çeşitleri, deniz ürünleri , kırmızı ve beyaz et çeşitlerinin yanı sıra şefin mönüsünden seçebileceğiniz Türk ve Batı mutfağının zengin mönüsü ile damak zevkinize hitap eden açık büfesiyle her an hizmetinizdedir.

Özel gün ve kurumsal organizasyonlarda seçmeli menü seçeneklerimizi sizlerin istekleri doğrultusunda belirliyoruz. Akşam yemeklerinizi canlı müzik eşliğinde daha da keyifli hale getiriyoruz. Restaurantımız, tecrübeli personeli ile dört mevsim boyunca sizlere hizmet vermenin gururu içindedir..

Bahçede Tertemiz Bir Hava, Birbirinden Lezzetli Yemekler.

150 kişilik açık hava bahçesinde boğazın lezzetli balığını yerken içkinizi yudumlayabilirsiniz.

En Güzelleri Tadın... Özenle Seçildiler..

Geleneksel Türk mutfağı ve dünya mutfağının en beğenilen lezzetleri, boğazın zengin balık çeşitleri Alacart Restoran ile damaklarınızda unutulmayacak tatlar bırakıyor.

Özel gün ve kurumsal organizasyonlarda seçmeli menü seçeneklerimizi sizlerin istekleri doğrultusunda belirliyoruz. Restaurantımız, tecrübeli personeli ile dört mevsim boyunca sizlere hizmet vermenin gururu içindedir...

İçeceğinizi Yudumlarken, Canlı Müziğe Doyun

Helen Bar, adını Truva tarihinde kendisi için nice savaşların yapıldığı, şehrin dokuz kez yıkılıp üst üste kurulduğu Truvalı Helen' den almıştır. Helen Bar'ın duvarlarını bir uçtan bir uca Truva'da yapılan savaşları konu alan ahşap gravür süslemektedir.

Helen Bar'da dilediğiniz zaman içkinizi keyifle yudumlayabilir, akşamları canlı müzik eşliğinde eğlencenin ve tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz.

Rahatınıza Bakın Burası Büyük Truva Otel...

Misafirlerini iyi ağırlayanlar bu özverinin karşılığını daha çok misafir kazanarak alırlar... Elbette ki daha çok misafir daha çok özveri ve ikram gerektirir... Kaldığı mekana daima özlem duyan bir misafiri ise ancak bir konuksever yaratabilir...

Güzelliklerin Şehrinde Huzurlu Bir Mekan...

Tarihin, Kültürün Ve Doğanın Iç Içe Olduğu Güzeller Güzeli Truvalı Helen’in Kenti Çanakkale... Yüzyıl Önce Dünya Savaşına Sahne Olan Çanakkale... Ve Şehrin En Modern Ve Konforlu Oteli Büyük Truva Otel...

Herkes Için Birşey Var, Tadını Çıkartın.

Toplantı Salonu: 1 Toplantı Salonu Toplam kapasite : 100 kişi, Toplantı ve seminerler için tamamen modern düşünülmüş Projeksiyon Cihazı, Perde, Tepegöz, Slayt Makinesi, Flip Chart, Pano Board, Televizyon, VHS Video, Bilgisayar, Kablosuz İnternet Bağlantısı, Telefon, Klima ile hizmetinizde.

Yeme İçme: 1 Restaurant Kapalı kapasite:250, Açık kapasite: 350, Otelimiz içerisinde kurumsal tüm organizasyonlarınız için hazırlanmış bir toplantı salonumuz bulunmaktadır. Tüm davet ve organizasyonlarınızda en şık en keyifli en lezzetli sofralarda sizleri ve konuklarınızı kapalı ve açık restaurant bölümümüzde ağırlıyoruz. Davet ve organizasyonlarınız için irtibat bilgilerimizden bize ulaşabilir fiyat teklifi alabilirsiniz.

Oyun Salonu: Satranç, Okey Tavla, Dart vb. salon oyunları ile vakit geçirebileceğiniz keyif köşesi hizmetinizde.

Çocuk Oyun Parkı: Minik misafirlerimizin ilgisini çekecek sevimli hayvanlar ve çizgi film karakterleri ile neşeli vakitler geçirebileceği Çocuk Sokağımız hizmetinizde.

Hediyelik Eşya Mağazası: Çanakkale denildiğinde akıllarda yer eden Seramik, otelimiz içerisindeki mağazamızda dekoratif eşyalar ve mutfak ürünlerini sizlerin beğenisine sunuyor ve satınalma imkanı sağlıyoruz.

Toplantı ve seminerler için tamamen modern düşünülmüş Projeksiyon Cihazı, Perde, Tepegöz, Slayt Makinesi, Flip Chart, Pano Board, Televizyon, Bilgisayar, Kablosuz İnternet Bağlantısı, Telefon, Klima ile hizmetinizde.